Virtuální adopce

 

Virtuálně adoptovat můžete pejsky, které nenabízíme k adopci. Tito pejskové jsou vážně nemocní, mají fyzické postižení nebo jsou příliš nedůvěřiví. O tyto pejsky se staráme my a Vy je můžete podpořit alespoň virtuálně.

To znamená, že můžete pejskovi přispívat na krmení, vitamíny, veterinární péči, hračky, pelíšky a vše pro zajištění jeho pohodlí jednorázově nebo pravidelným zasíláním jakékoli peněžní částky na náš transparentní účet č. 2000660841/2010. Do poznámky k zaslané částce nezapomeňte připsat jméno pejska, kterému peníze posíláte.

 

Aktuálně se staráme

Barča

Věk

3 roky

Zdravotní stav

V důsledku neléčených chronických zánětů trpí naše Barča hypertrofií zvukovodů. Zřejmě i díky tomuto zanedbání došlo k porušení rovnovážného ustrojí, a proto má fenečka hlavičku na bok a občas upadne na stranu.

Nasadili jsme antibiotika a budeme se pokoušet ouška čistit, ale díky tomu, že jsou ouška tak hrůzostrašně zdeformovaná a téměř nepruchozí, nevíme, jak se nám to podaří.

Pokud léčba nezabere budeme nuceni fence udělat chirurgicky zákrok, tzv. resekci zvukovodů. Držte Barči pěsti.

Zprávy z facebooku

Před 2 roky jsem adoptovala staršího pejska z útulku. Měl už zdeformované ouško od trvalých zánětů a zarostlý zvukovod. Šikovná vet. mu zvukovod zprůchodnila laserem! Bohužel se záněty i po atb. a kortikoidech vždy za nějaký čas vrátily. Pak jsem objevila Bajazin-pudr. To mého pejska zachránilo. Po jednom použití pudru má s ouškem už měsíce pokoj. Držím palce.

– Alena B.


„Držím palečky, ať se uzdraví i bez operace.

– Zdenka Š.

Virtuálně adoptujte fenku Barču

Forest Gump

Věk

3-4 roky

Zdravotní stav

Přijali jsme do péče asi 3-4 roky starého pudlíka. Dostal jméno Forrest Gump. P

Pejsek evidentně špatně chodil. Při vyšetření bylo zjištěno, že pejsek má pánev posunutou až o 2 cm. Je to staré zranění a s největší pravděpodobností k němu došlo tak, že Forresta někdo přetáhl něčím přes zadní čast těla.

Pejsek je velmi vyhublý a toto staré zranění je pro něj velmi bolestivé. Až po silných lécích proti bolesti, snědl trochu masa. Musíme ho dát dohromady, musí přibrat a začneme napravovat, co se dá.

Virtuálně adoptujte pudla Foresta Gumpa

Arnošt

Věk

Zdravotní stav

K včerejši operaci (12.9. 2017) Arnoštka nemáme moc dobré zprávy. Po uspání a provedení kompletního vyšetření pomocí RTG se zjistilo, že postižení Arnoštkových nožek je tak rozsáhlé, že metoda, kterou pan doktor Snášil chtěl provést, by nepomohla.

Po následné konzultaci, kdy nám pan doktor vše podrobně vysvětlil, jsme rozebrali všechna pro a proti. Pan Mvdr. Snášil navrhl velice složitou a nákladnou operaci, kdy laicky řečeno se budou muset kosti na zadních nožkách několikrát zlomit a poté zase dát dohromady. Tato operace je velice složitá, nemůže ji provést jen Mvdr. Snášil, ale musí si k ní na pomoc přizvat kolegy.


Pejsek se po operaci nesmí téměř hýbat, kosti se hojí 3 měsíce. Tímto způsobem se musí provést operace u obou nožek a když to půjde dobře, tak s rozestupem půl roku. Cena jedné operace bude do 30 tisác korun.

Další fakt, který nám ukázal RTG ramenních kloubů je, že Arnoštkovi se začínají ničit krčky a hlavice pažních kostí a to tím, jak má přední část pretíženou. Pokud tedy operace nezkusíme, prognóza je taková (vzhledem k váze psa), že max do dvou let si Arnošt zničí i přední nožičky a nám nezbyde nic jiného než pejska uspat.

Od včerejšího večera jsem nepřemýšlela nad ničím jiným. Je to těžké rozhodnutí, ale jsme tady od toho, abychom bojovali a dávali novou šanci těm, kteří si o pomoc sami říct neumí, těm, kteří člověka milují víc než sebe a kterým člověk tak často ubližuje, proto jsem panu doktorovi teď zavolala, že do toho půjdeme.

Nový termín zatím nemáme. Mvdr. Snášil si vzal čas na přípravu a Arnoštka musíme začít zvykat na pobyt v boxu, aby to pro něj po operaci nebyl takovy šok, že je najednou v malém prostoru.

Moc děkuji všem, kteří Arnošta sledujete a držíte mu pěsti. A vy co jste ho stačili poznat, jaký je to užasný, milý, veselý, vděčný pes… víte, že jsem se nemohla rozhodnout jinak. Pokud budete chtít Arnimu přispět na operace, můžete na transparentní učet 2000660841/2010. Do poznámky uveďte „Arnošt“. Děkujeme, že jste s námi.

Virtuálně adoptujte Arnoštka

Carrie

Věk

4-5 let

Zdravotní stav

Fenečka Carrie trpí onemocněním Cushingova syndromu.

Je to onemocnění, projevující se zvýšeným pitím, močením, špatnou kůží a v neposlední řadě napadá i vnitřní orgány, zejména jatra.

Příčinou těchto a spousty dalších klinických příznaků je nádor na nadledvinách, či v mozku. Šťastnějším jedincům se dostane léčby v podobě Vetorylu, která je velmi finančně náročná a musí se nasadit včas.

Zprávy z facebooku

Náš Bertíček je také pacient, bere Vetoryl a chci věřit, že je stabilizované. Zjistili jsme to náhodou z krve, když šel na zoubky. Žádné potíže neměl, jen by pořád papal a má bříško… Jinak je čilý, hraje si, nemá potíže se srstí ani s kůží, tak doufám, že to máme podchycené včas. Letos mu bude 9 let. Věřím, že se to Carrie podaří.

– Hana W.


I náš pejsek má tuhle nemoc a je to opravdu náročné. Ale snažíme se mu prodloužit život. Ale přejeme si, aby tady byl s námi dlouho.. 🐾

– Věra V.


Virtuálně adoptujte fenečku Carrie

Kubík

Věk

8 – 10 let

Zdravotní stav

Kubik je starší pes, všechny zoubky jsme mu museli nechat odstranit. Má špatné zadní nožičky, ale při podáváni podpurných léku chodí celkem dobře.

Zprávy z facebooku

Je tak nadherný, to není možné, že si ho ještě nikdo nevzal do nového domova. Držím ti palce broučku.

– Věra L.


No ten je krásný. Kubíku, hodně štěstí ti přeji.

– Katarina H.

Virtuálně adoptujte Kubíka

Bella

Věk

6 let

Zdravotní stav

Fenka Bella má problémy se zadníma nožkama. Za rok (u nás) sice udělala velký pokrok, ale už to nikdy nebude ono. Fenečka má občas problémy udržet moč a stolici, ale už to není moc časté.

Virtuálně adoptujte fenečku Bellu

Daisy

Věk

8 let

Zdravotní stav

Fenečka Daisy má od narození zdeformovanou přední nožičku. Musí užívat přípravky s chondrem, protože ostatní 3 nožky dostavají více zabrat.

Virtuálně adoptujte fenečku Daisy

Betty

Věk

8 let

Zdravotní stav
Fenka Betty prodělala zřejmě mozkovou příhodu. Fenečka se momentálně velice špatně pohybuje, padá na stranu, počurává se, je v péči veterinářů, kteří Betty provádí všechna vyšetření.

 

Zprávy z facebooku

Jste úžasní a nezbývá, než se před vámi uklonit! Fenečce držím pěsti, ať se co nejdříve uzdraví! Díky, že děláte SVĚT lepším…

– Ivana Z.


Bože můj, tohle mě vždy tak štve a bolí za ní!!! Tak krásná holčička, jistě miloučká a hodňoučká. Tolik mě to trápí. Chjo😕😕 Snad už to bude jen dobré a dostane se z toho.

– Pavla V.

Virtuálně adoptujte fenečku Betty

Sandy

Věk

4-5 let

Zdravotní stav

 

 

U Sendy se chceme zaměřit na zkvalitnění života, který jí komplikuje výrazné snížení imunity. To předurčuje k opakovaným infekcím a vysilujícímu kašli. U všech těchto problémů jsme zvolili přírodní cestu.
Sendy je krmená syrovou stravou. Na podporu imunity dostává přípravek Kolostrum a Eleutherococ. Na potlačení kašle momentálně dostává sirup Stodal, ale budeme zkoušet směs esenciálních olejů. Na podporu boje s leukémií dostává medicinální houbu Coriolus.

 

Zprávy z facebooku

„Zkuste Cotdyceps sinensis. Kromě jiného je to na posílení imunitního systému. Dávám to své 17leté fence. Má Cushingův syndrom a je v pohodě.

– Yvona H.


Trhá mi to srdce. Ty náš Broučku, přeji ti hodně úspěšnou léčbu a brzké uzdravení.

– Bobeša S.


Virtuálně adoptujte fenečku Sendy