Dočasná péče

Dočasná péče představuje dočasné osvojení opuštěného pejska, tzn. že každý dosud neadoptovaný pejsek je umístěn u některého z našich dobrovolníků. Protože se o pejsky staráme formou domácích depozit, máme ke každému pejskovi individuální přístup, dostává se mu péče, kterou potřebuje a také náležité pozornosti. Naši dobrovolníci již většinou mají své vlastní pejsky, ať z řad námi zachráněných nebo převážně adoptovaných z útulků, což je velmi dobré pro socializaci pejsků a vytváření žebříčků hodnot.

Délka dočasné péče je individuální, může trvat týdny, měsíce nebo roky, vše závisí na tom, kdy o pejska projeví zájem jeho budoucí nový majitel a o vhodnosti prostředí, do kterého by s ním pejsek odešel.

Dočasná péče je vhodná zejména pro toho, kdo má rád zvířata, pro toho, kdo by se chtěl starat o pejska/y, ale nemůže pejska adoptovat. O pejska v dočasné péči se pak staráte jako o vlastního, hrajete si s ním, chodíte na procházky a trávíte s ním svůj čas. Veterinární péči za pejska hradíme my, stejně jako všechny ostatní výdaje.

Při rozhodování o tom, zda si vezmete pejska do dočasné péče, je třeba zvážit, že pejsci nepochází z ideálních podmínek, ale většinou z prostředí, kde byli týráni, zneužíváni nebo je jejich majitelé opustili. Pejsci proto potřebují většinou více trpělivosti a času pro překování všeho zlého, co dosud zažili. Pejsci nemusí mít zažité základní hygienické návyky, pravděpodobně nebudou socializovaní, nebudou umět chodit na vodítku ani poslouchat na povely. Pejskům se věnujeme, učíme je a začleňujeme do společnosti. Vše s přihlédnutím na fyzickou a psychickou pohodu každého pejska.

Pokud Vás myšlenka dočasné péče oslovila nebo jste rozhodnutí stát se dobrovolníkem pro dočasnou péči o pejsky bez domova (a bydlíte v Brně nebo jeho okolí) nebo máte další otázky, neváhejte zavolat na telefonní číslo 725 974 247 nebo napsat na email info@tlapkynaceste.cz. Rádi Vám poskytneme další informace a přivítáme Vás v řadách těch, kterým není lhostejný osud našich čtyřnohých přátel 🙂