Adopce je nejúčinnější forma pomoci. Skutečnost, že se rozhodnete adoptovat, neznamená pouze, že si vezmete psa. Znamená to, že darujete jednomu opuštěnému pejskovi to nejcennější … nový domov. A on Vám za tento dar dá své srdce, svou duši, věrnost, bezmeznou lásku a vděčnost.

Vaše adopce nám pomůže více, než si možná myslíte. Uvolní se místo pro dalšího pejska, který potřebuje pomoc. Nejen, že se díky Vám rozšíří povědomí o adopcích opuštěných pejsků, ale možná se někdo z Vašich známých také rozhodne adoptovat. Velmi důležité je, že adopcí nepodpoříte kruté praktiky množitelů psů.

 

A jak adopce probíhá?

Krok 1

Než nás budete kontaktovat a ptát se na pejska k adopci, vyplňte si náš anonymní dotazník. Ten vám pomůže vybrat zvířátko, které se k vám nejvíce hodí.

Vyplnit dotazník k adopci

Krok 2

Jakmile máte vyplněný dotazník k adopci pejsků, můžete se podívat na pejsky, o které se staráme. Rádi vám o pejskovi poskytneme veškeré informace a to buď prostřednictvím emailu info@tlapkynaceste.cz nebo na telefonním čísle +420 725 974 247. Pejska vám také rádi ukážeme osobně po předchozí emailové nebo telefonické domluvě.

Krok 3

Teď už přesně víte, koho chcete adoptovat. Domluvíme se na osobní schůzce. Na této schůzce si ujasníme adopci a následnou péči o pejska a sepíšeme krátký dotazník. Na tuto osobní schůzku si vezměte obojek, vodítko a občanský průkaz.

Krok 4

Sepíšeme adopční smlouvu, předáme vám očkovací průkaz a požádáme vás o adopční příspěvek, který bude použit na péči o pejsky, kteří na nový domov stále čekají. Pejsek bude naočkovaný a odčervený. Všechny náklady spojené s jeho další péčí již po adopci hradíte vy sami.

Krok 5

Pejska si odvezete do svého domova. Pokud budete s výchovou pejska potřebovat poradit, můžete se na nás obrátit na emailu info@tlapkynaceste.cz nebo na telefonním čísle +420 725 974 247. Rádi vám pomůžeme a zodpovíme vaše dotazy. 🙂