O NÁSPříběh spolku Tlapky na cestě

Jsme občanské sdružení z Moravy, které pomáhá pejskům a kočkám v nouzi. Pomáháme bez rozdílu plemene a věku.
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

BRŇÁCI, HOĎTE ČUČKUPomáháme pejskům již více jak 5 let

Pomáháme psům, bez rozdílu plemene, od nezodpovědných majitelů. Týraným, pejskům bez domova i těm z množíren. Pomáháme hledat nové domovy těm, kterých se majitelé musí vzdát.

Kromě aktivní pomoci psům v nouzi je naší hlavní náplní osvěta veřejnosti. Snažíme se lidem vysvětlit problematiku množíren psů, nekontrolovaného chovu psů bez PP a popularizovat adopce.

Již mnohokrát jsme se objevili v médiích, jako např. ve zpravodajství Dobré ráno (6.12. 2018)

https://www.tlapkynaceste.cz/wp-content/uploads/2021/04/pozvani-do-zpravodajske-relace-dobre-rano-ceska-televize-tlapky-na-ceste.jpg
Icons-Pawsitive

OUR EMPLOYEES CARE

Leverage agile frameworks to provide a robust synopsis for high level overviews. Iterative approaches to corporate strategy foster collaborative thinking to further the overall.

Icons-Pawsitive

HAPPY ENVIRONMENT

Bring to the table win-win survival strategies to ensure proactive domination. At the end of the day, going forward, a new normal that has evolved from generation runway cats and dogs.

Icons-Pawsitive

WE ARE HERE TO STAY

Capitalize on low hanging fruit to identify a ballpark value added activity to beta test. Override the digital divide with additional clickthroughs from DevOps nanotechnology immersion.

https://www.tlapkynaceste.cz/wp-content/uploads/2021/11/tlapky_fotka-o-nas-1.png

Ahoj, jsem Lucka

Už jako malá jsem přinášela rodičům vše, co jsem našla venku jen tak pobíhat.

Upřímně, rodina z toho nikdy nebyla nadšená, zvláště když jsem přišla pokousaná. Ale já si nikdy nedala říct a každý kousanec jsem brala jako lekci a svoji chybu. Kdybych se zachovala správně, žádný pes by mě nekousl, protože psi, na rozdíl od lidí, komunikují jasně a zřetelně, nelžou a nepředstírají. A pro tu jejich upřímnost, čistou a nezištnou lásku jsem se rozhodla jim pomáhat.

Dělám to hlavně proto, že je to něco, co mě baví a co dokáže můj život naplnit. Každý z nás by měl najít to, co ho dělá šťastným, protože to je ten největší dar.

– Lucie Nollová (majitelka spolku)

Jak vypadá běžný den
vTlapkách na cestě

Icons-Pawsitive
Rozhovor s Luckou
Kolem 7:00 hodiny ráno vstáváme a postupně 35 pejsků pouštím na zahradu. Mezitím uklízíme jejich boudy. Uklidím vykaly, vytřeme, dáme čisté deky, když jsou potřeba.

Nachystáme krmivo a léky, vitaminy a kolem 11:00 máme hotovo. Pejsky necháme odpočívat a jdeme řešit kočičky, kterých máme 15. Úklid, krmivo výměna záchodů atd. Mezi 11-13:00 hodinou uklízíme vše okolo, perou se pračky a suší prádlo. Sbírání výkalů po zahradě, úklid a desinfekce všech prostorů, když pejsci spí.

Mezi 13-16:00 hodinou si většinou plánujeme kontroly v Brně na klinice. Samozřejmě pokud není nic akutního, to jedeme kdykoliv. Nebo naplánované operace, to musíme většinou pejsky odvést hned ráno.

Po 16:00 hodině začneme opět uklízet a chystat krmení a léky. Větší pejsci odchází na procházku s dobrovolníky. Menší pejsky začneme postupně pouštět na zahradu. Mezitím opět vytíráme, uklízíme vykaly, rozkousané věci, řešíme koupání, česání, čištění uši, stříhání drapů a snažíme se o socializaci a výcvik psu.

Učíme je nejen co je obojek, vodítko a hygiena, ale hlavně to, že se nemusí nás lidí bát. Některé i vozíme na cvičák. Toto končí kolem 20:30, kdy jdou pejsci spát a nám začíná další šichta - komunikace s lidmi přes FB a e-mail. Denně to udělá až 150 zpráv a vyřizování aukcí a e-shopu.

Toto je tak do 2:00 do rána a v 7 zase budíček.
https://www.tlapkynaceste.cz/wp-content/uploads/2019/07/text_03.png
_
Probuzení

7:00 – 8:00 – příprava krmiva pro 35 pejsků

Krmení a úklid

10:00-11:00 – péče o naše miláčky

Odjezd klinika

13:00-16:00 – akutní i objednané kontroly

Noční 'klid'

20:30-2:00 – e-mailing a odpovědi na sociálních sítích

Náš tým

https://www.tlapkynaceste.cz/wp-content/uploads/2021/11/lucka_nollova.png
Lucie
MAJITELKA ORGANIZACE
https://www.tlapkynaceste.cz/wp-content/uploads/2021/11/marta.png
Marta
PÉČE O PEJSKY
https://www.tlapkynaceste.cz/wp-content/uploads/2021/11/ivana.png
Ivana
STŘÍHÁNÍ PEJSKŮ
https://www.tlapkynaceste.cz/wp-content/uploads/2021/11/melanie.png
Melanie
VENČENÍ PEJSKŮ
https://www.tlapkynaceste.cz/wp-content/uploads/2021/11/lucka.png
Lucka
ADMINISTRATIVNÍ VĚCI
https://www.tlapkynaceste.cz/wp-content/uploads/2021/11/ludmila.png
Ludmila
STŘÍHÁNÍ PEJSKŮ

ZE ZÁKULISÍZprávy z nových domovů

ZE ZÁKULISÍZprávy z nových domovů

https://www.tlapkynaceste.cz/wp-content/uploads/2019/07/inner_image_03.jpg
FANYNKA TLAPEKFenka Vlaďka