bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Shelby

17 února, 20224

Před půl hodinou jsme se vrátili z celodenního výletu. Včera jsme byli upozorněni na 10letou fenku, která nežije zrovna v ideálních podmínkách. Kontaktovali jsme přímo majitele, kde jsme zjistili ..že fena není zrovna přátelská úplně ke všem lidem. Má za sebou par pokousaní..nemusí jiné psy a už vůbec ne zvířata jako kočky, slepice. Zjistili jsme, že fenka má za sebou několik majitelů..měla být u někoho kdo ji týral fyzicky..pálením cigaret atd, pak putovala jako ostraha nějakého objektu, pak další majitel..který ji chtěl umístit v útulku..kde ji samozřejmě nikde nechteli. Nakonec skončila u poslední majitelky..u které byla také venku, privazaná u boudy. Poslední majitelka se ji také snažila najít umístění jak v utulcich tak u lidí přes inzerát…útulky fenku všude odmítli a na inzerát se paní ozvali pouze lidi, kteří chtěli psa ..který bude pouštět hrůzu. Bohužel mě to nedalo ..musela jsem se na fenu jet podívat. A jak se dalo předpokládat tak jsem ji i odvezla. Shelby je v celkem dobre vyživové kondici..až na brutální zánět v uších. Uši ji doslova hoří..a je vidět, že záněty měla po většinu života..ušní chrupavky jsou zdeformované. Uši se nám podařilo vyčistit..nasadili jsme antibiotika, dostala Bravecto. S povahou Shelby to bude oříšek..je to starší dáma, suverenka..několikrát lidmi zklamaná. Je vidět, že od nás nic neočekává. Bere nás zatím jako další v řadě, kteří ji budou chtít něco učit nebo ji v něčem přikazovat. Bude velmi těžké si získat její důvěru, ukázat ji..že je bezva chodit ven na procházky a není potřeba šíleně táhnout a pokusit se zabit každého kolemjdouciho psa. Shelby bude opravdu oříšek..je to dá se říct zlomena fenka, která si asi užila svoje..ale naučila se to přijímat jako běžnou součást života.. proto se i naučila bránit. Uvidíme jak to půjde..ale každopádně víme, že ikdyz my budeme mít štěstí a Shelby nám uvěří ..tak adopce takového psa , v takovém věku je téměř neralná. Proto od ni možná i tolik útulku dávalo ruce pryč. I já vím, že tím..že jsme ji přijali..možná zaberu místo pro další lépe adoptovatelné pejsky..ale o tom to vždycky není. Prostě jsme se rozhodli, že zrovna ona si tu šanci opravdu zaslouží. Stejně jako třeba Artuš nebo Risa. Děkujeme, že jste v tom s námi a že na to mate stejný názor. Protože bez Vás by jsme ty šance dávat nemohli. Pokud budete chtít přispět Shelby na veterinární péči, krmivo a pobyt u nás..budeme rádi za jakýkoliv příspěvek na transparentní účet 2000660841/2010. Děkujeme ..držte nám pěsti.

4 komentáře

 • Tomas Kocian

  15 prosince, 2022 at 3:26 pm

  dobrý den. chtěl bych se zeptat na možnosti virtualni adopce Shelby? jak se má pejsek ? jaké jsou podmínky adopce ? doba adopce je nelimitovana že?

  Reply

  • Digital Mediate

   25 února, 2023 at 11:42 am

   Dobrý den, Tomáši, Vaše zpráva nám bohužel zapadlo a za to se velmi omlouváme. Pokud je to stále aktuální, prosím zavolejte majitelce Lucce, která Vám sdělí aktuální informace, díky.

   Tomáš z Tlapek na cestě

   Reply

 • Veronika Beck

  16 září, 2023 at 3:08 pm

  Dobrý den,
  poprosím o informace jak Shelby pomoci jinak než domovem. Ten nemohu nabídnout. Již mám partacku, které věnuji veškerý volný čas. Děkuji,že jste ❤️

  Reply

  • Aneta Nováková

   20 září, 2023 at 2:01 pm

   Dobrý den, další z možnosti pomoci je poslat peníze na náš transparentní účet a tím přispět na její péči virtuálně – do poznámky můžete napsat „Shelby“.
   Číslo účtu je: 2000660841/2010. Děkujeme za Vaši podporu.

   Reply

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *